Yerli Steroid Al

Yerli steroid alınabileceğine dair görüntülenen internet siteleri kötü niyetli kişilerin yönetiminde olan internet siteleridir.

Steroid almak isteyen kişiler arama motorları aracılığı ile anabolik steroid alımı gerçekleştirmek için arama yaptıklarında, karşıların milyonlarca internet sitesi adresi çıkmaktadır. Bazı internet sitesi adresiler “yerli steroid al” ifadelerini bulundurmakta ve kişileri kendilerine yönlendirmektedirler. Yerli steroid sattığını iddia eden internet sitesi aracılığı ile alışveriş yapmış olan kişi asla steroid ilacına kavuşamamaktadır. Bunun nedeni ülkemiz sınırları içerisinde steroid satışının yasak olmasından kaynaklanmaktadır.

Anabolik steroid satışı birçok ülkede olduğu gibi ülkemiz sınırları içerisinde de insan sağlığı üzerinde ki olumsuz etkilerinden dolayı yasaklanmıştır. Bu neden ile internet siteleri üzerinden yerli steroid ile ilgili ibareleri barındıran internet sitelerine güvenmemek gerekmektedir.

Anabolik Steroid Nedir?

Anabolik steroid, vücudumuzda doğal halde bulunan hormonların insan eli ile yapılan kimyasal taklitleridir.

Anabolik steroidler erkek vücudunun birincil hormonu olan testosteron hormonunun, vücut içerisinde daha yüksek miktarlarda alınmasını sağlarlar. Birbirlerinde farklı özelliklere sahip olan bütün steroidlerin temel amacı vücudun istenilen kaslı görüntüye kavuşturmaktadır.

Vücutta doğan halde bulunan testosteron miktarı hem fiziksel hem de diğer bakımlardan erkeksi özelliklerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Ancak özellikle spor ile ilgilenen kişiler vücudun doğal halinde bulunan testosteron miktarı ile yetinememekte ve vücutlarının daha kaslı bir görünüme sahip olmasını sağlayabilmek amacı ile dışardan testosteron takviyesi almaktadırlar. Alınan testosteron desteği sayesinde vücut çok kısa süre içerisinde kas kütlesini arttırmakta ve yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Orijinal Anabolik Steroid Nereden Alınır?

Orijinal anabolik steroid temini, ülkemiz sınırlar içerisinde yalnızca internet siteleri ya da çeşitli sosyal medya uygulamaları aracılığı ile yapılmaktadır.

Anabolik steroid piyasası içerisinde adını duyurmuş olan çeşitli ilaç firmaları bulunmaktadır. Bu firmaların üretmiş olduğu anabolik steroidler birçok kişi tarafından satın alınmaktadır. Ancak satın alma işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, alışveriş yapılmak üzere tercih edilen internet sitesinin orijinal ürün satışı gerçekleştirdiğinden emin olmaktır.

Anabolik steroidlerin orijinal olup olmadığını anlamak için yapılması gereken, ürünün üzerinde yazan seri numarasının ilgili sorgu ekranları aracılığı ile sorgulanmasıdır. Seri numarasının sorgulanması neticesinde açılan yeni ekranda ürüne dair bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler ışığında ürünün orijinal olup olmadığından bahsetmek mümkündür.

Anabolik Steroidlerin Seri Numarasının Sorgulandığı Ekran Güvenilir Midir?

Anabolik steroidlerin seri numara kontrolünün yapıldığı ekranların güvenilirliği birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu neden ile anabolik steroid alımını gerçekleştirecek olan kişiler uzun araştırmalar yapsalar dahi hangi internet sitesinden alışveriş yapmaları gerektiğine karar verememektedirler.

Gündelik hayatta sıklık ile kullandığımız her üründe olduğu gibi satışı gerçekleştirilen anabolik steroid ürünlerinde de onlar için özel olarak belirlenmiş olan seri numaraları bulunmaktadır. Seri numaralar, özel yazılımlar ile hazırlanmış olan sorgulama ekranlarına kaydedilmektedir. Bu neden ile seri numaraların sorgulandığı ekranların güvenilirliği üst düzeydedir.

Sorgulama sonucunda kişinin elinde yer alan ürün daha önceden sorgulandı ise ekran FAKE uyarısı vermektedir. Bu özelliği ile sorgulama ekranları oldukça önemlidir.

Anabolik Steroid Kullanımının Zararları Nelerdir?

Anabolik steroid tüketiminin zarları etkileri oldukça fazladır. Genel olarak doz aşımının yapılması ya da kan tahlillerine aldırış edilmeden steroid kullanımının gerçekleştirilmesi durumunda ortaya çıkan hormon ilaçlarının zararlı etkileri kısaca şu şekilde ifade edilebilir:

 • İktidarsızlık
 • Testislerin küçülmesi
 • Kadınlarda adet döngüsü düzensizliği
 • Jinekomasti
 • Kanser türleri
 • Hipertansiyon
 • Kolesterol
 • Diyabet
 • Sperm sayısında azalma
 • Sperm kalitesinde düşüş
 • Başta karaciğer olmak üzere organ yetmezlikleri
 • Kalp ve damar rahatsızlıkları
 • Mide problemleri
 • Akne ve sivilce gibi cilt sorunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.