Yağ Yakarken Kas Yapmak İçin Hangi Steroidler Kullanılmalıdır?

Vücut yağlarının yakımı esnasında kas kütlesinin artmasını sağlayan steroidler hem vücut geliştirme sporu ile profesyonel olarak ilgilenen hem de amatör uğraşlar neticesinde vücudunu şekillendirmek isteyen kişilerin sürekli olarak araştırdığı bir konudur.

Vücut yağlarının yakılması ile birlikte kas kütlesini arttırmak ve görünür hale getirmek hem doğal yollar ile hem de çeşitli takviyelerin kullanımı ile mümkündür. Ancak doğal yollar ile yağ yakımını hızlandırarak kas kütlesi oluşturmak oldukça uzun bir süreci kapsamaktadır. Anabolik steroidler ile istenilen yap miktarının yakılması ve sonuç olarak kas kütlesinin arttırılarak görünür hale getirilmesi çok daha kısa bir zaman içerisinde sağlanabilmektedir.

Anabolik steroidler ile yağ yakımının hızlandırılması ve kas kütlesinin ortaya çıkarılması oldukça titizlik ile yürütülmesi gereken bir süreci kapsamaktadır. Anabolik steroidlerin özensiz tüketimi hem kısa vadede hem de uzun vadede çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Anabolik steroidler ile yağ yakımının hızlandırılması ve sonucunda kas kütlesinin ortaya çıkarılması için kişilerin kullandığı çeşitli yağ yakım kürleri mevcuttur. Kullanılan yağ yakım kürleri içerisinde en çok destek alınan anabolik steroid türleri şu şekildedir:

  • Testosteron Propionat
  • Clenbuterol
  • Stromba
  • Oxandrolone

Testosteron Propionat Ne İşe Yarar?

Testosteron Propionat, bilinen en eski esterli steroid türüdür. Zaman içerisinde üretilen diğer steroidler de Testosteron Propionat baz alınmıştır.

Testosteron Propionat kas gelişimini destekleyen bir anabolik steroid türüdür. Vücut içerisinde bulunan kemik yoğunluğunu arttıran bu steroid, vücudun yapısının gelişmesini sağlamaktadır. Bu hormon takviyesi türü, androjenik etkiye sahiptir ve bu özelliği sayesinde kas gelişimi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Testosteron Propionat kullanımı sonrasında cinsel istek oluşumu ve güç artışı gözlenmektedir.

Testosteron Propionat kısa süreli estere sahiptir. Bu neden ile vücutta daha az sus tutar ve vücuttan çok kısa sürede atılabilir. Enjeksiyon yolu ile tüketilen bu steroid türü kişiden kişiye değişmek ile birlikte 3 günde bir enjekte edilmektedir.

Clenbuterol Ne İşe Yarar?

Clenbuterol, keşfedildiği ilk zamanlarda nefes darlığı yaşayan hastaların tedavi edilmesi amacı ile kullanılan bir ilaçtı. Ancak ilacın vücut içerisinde ki proteinin tutulumunu arttırdığı ve yağ yakımını hızlandırdığı gözlemlendikten sonra ilacın kullanımı boks, halter, güreş gibi güç gerektiren sporlar ile ilgilenen kişiler tarafından popüler hale gelmiştir.

Clenbuterol çoğu kişi tarafından, vücudun doğal yapısı içerisinde bulunan hormonların işleyişine bir zarar vermediği için anabolik steroid olarak değerlendirilmemektedir. Genelde çeşitli ilaçlar ile birlikte kullanılan bu takviye türü, tek başına kullanıldığında dahi yağ yakımını hızlandırmakta ve kişinin dayanıklılığının artmasına yardımcı olmaktadır.

Clenbuterol kullanımı bırakıldıktan sonra yaklaşık olarak 6 ile 7 gün içerisinde vücuttan atılmaktadır. Bu özelliği sayesinde spor müsabakalarından çok kısa süre öncesine kadar kullanılabilmektedir. Ancak uygun dozlarda ve belirlenmiş süre aralıklarında kullanılmayan Clenbuterol, kalp ritmini doğrudan etkilemektedir. Bu neden ile ilacın kutu üzerinde belirtilen şekilde kullanılması oldukça önemlidir.

Stromba Ne İşe Yarar?

Stromba, steroid piyasası içerisinde birçok farklı isim ile bilinmektedir. Stromba’nın steroid piyasası içerisinde kullanılan diğer isimleri şu şekildedir: Strombafort, Winstrol, Azolol ve Stanozolol.

Winstrol ismi Stromba türü steroidin bilindik, en çok kullanılan ismidir. Bu steroid türü vücut içerisinde bulunan yağ miktarının azaltılmasını, buna bağlı olarak da kas kütlesinin artmasını sağlamaktadır. Stromba hem tablet hem de enjeksiyon olarak kullanılabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre ilacın enjeksiyon şeklinde kullanılmasının çok daha kısa sürede istenen etkiyi verdiği kanıtlanmıştır. Ancak su bazlı bir içeriğe sahip olan Stromba’nın enjeksiyon esnasın oldukça can yaktığı bilinmektedir.

Oxandrolone Ne İşe Yarar?

Oxandrolone, esas olarak çocukların boylarının uzamasını desteklemek ve kadınlarda sıklık ile görülen osteoporozun tedavi etmek amacı ile üretilmiştir. Kuvvetli etkilerinin fark edilmesi sayesinde sporcular arasında da kullanımı zaman içerisinde yaygınlaşmıştır.

Oxandrolone vücut içerisinde yağ yakımını hızlandırırken, kişinin kilo alımına sebebiyet vermeden güçlenmesini sağlamaktadır. Bu neden ile ağır güç gerektiren spor branşlarında sıklık ile sporcular tarafından kullanılmaktadır. Oxandrolone vücut içerisinde çok fazla su tutulumuna sebep olmadığı için kısa sürede vücuttan atımı gerçekleştirilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.