Orijinal Steroid Nasıl Anlaşılır?

Steroid orijinalliğinin anlaşılması olası sağlık problemlerinin önüne geçmek açısından oldukça önemlidir.

Steroidler vücut içerisinde üretilen testosteron hormonunun insan eli ile yapılmış olan kimyasal bir taklididir. Kimyasal içeriklerin var olması kullanılan sahte içeriklerin varlığı ile daha tehlikeli bir duruma gelebilmektedir. Bu neden ile steroid kullanımı gerçekleşmeden önce, tüketilecek olan steroidin orijinalliğinden emin olmak gerekir. Tüketilecek olan steroidin orijinal olup olmadığını anlamak için güvenli bir yol bulunmaktadır. Bu yol steroidin satın alınacağı platformun doğru tercih edilmesi ile gerçekleştirilebilir.

Steroid satışı ülkemizde yasal değildir. Bu neden ile steroid alımının farklı yollar ile gerçekleştirilmesi gerekir. Bu yollar arasında en bilineni ve en çok kullanılanı ürünün internet üzerinden satın alınmasıdır. İnternet aracılığı ile gerçekleştirilen alışverişlerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ürünün satın alınacağı platform üzerinde mutlaka ürünün fotoğrafının bulunması ya da ürünün açıklama kısmında seri numarasının belirtilmiş olması zorunluluğudur.

Üretici firmanın sitesinde ya da alışveriş yapılan diğer sitelerde ürünün seri numarasının sorgulanması mümkündür. Bu sorgulama sonucunda elde edilen bilgiye göre ürünün orijinal olup olmadığına karar vermek mümkündür.

Anabolik Steroid Seri Numaraları Kopyalanabilir Mi?

Anabolik steroid ürününün seri numarasının kopyalanması internet vasıtası ile steroid satın alan birçok kişinin endişe duyduğu bir konudur.

İnternet sitesi üzerinden ya da Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformları üzerinden satın alınan anabolik steroidin orijinal olup olmadığı çeşitli siteler üzerinden, ürünün seri numarası aracılığı ile kontrol edilmektedir. Ancak bu kontrol aşamasında herkes tarafından görülen ürün seri numarasının orijinal içerikli olan başka bir üründen kopyalanmış olması ya da böyle bir ürünün aslında kayıtlarda hiç olmaması dolayısı ile ürünün sahte olması kişilerin aklında oluşan soru işaretlerinden birkaçıdır.

Her ürünün seri numarası kendisine özeldir ve o ürünün seri numarası ile üretilmiş olan başka herhangi bir ürün yoktur. Ürünün seri numarasının sorgulandığı siteler, sorgulama sonucunda ürünün daha önce kaç kere sorgulandığını, hangi tarihte ve saat kaçta sorgulandığını en ince ayrıntısına kadar göstermektedir. Ayrıca seri numarası kopyalanan ürünlerde de kopyalama uyarısı vermektedir. Bu neden ile özel algoritmalar ile ortaya çıkarılmış olan seri numaraların kopyalanması mümkün değildir.

Anabolik Steroid Nasıl Kullanılmalıdır?

Anabolik steroid kullanımı özellikle vücut geliştirme sporcularının ya da kişisel tercih sonucunda vücudunda görüntü değişikliğine gitmek isteyenlerin gerçekleştirdiği bir eylemdir. Bu eylemin nasıl gerçekleştirildiği ya da gerçekleştirileceği kişinin hem bugünkü hem de ileriki sağlığını etkilemektedir.

Anabolik steroid kullanımı doktor kontrolünde yapılmadığı ve vücuda çok miktarda testosteron girişi sağladığı için uygun dozların aşılması durumunda ciddi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu neden ile iğne ya da hap yolu ile tüketilen bu ürünlerin kullanım talimatlarının mutlaka okunması ve kişiye uygun olmayan ibareler ile karşılaşılması durumunda kesinlikle tüketilmemesi gerekmektedir.

Anabolik Steroidler Fazla Tüketilirse Ne Olur?

Anabolik steroid tüketim aşımı, sürecin oldukça ciddi sağlık sorunları ile sonlanmasına sebep olmaktadır.

Anabolik steroid tüketiminin bilinçsizce yapılması, kullanım talimatlarına uyulmaması ve bir hastalık olmasına rağmen tüketimine devam edilmesi durumlarında bazı olumsuz durumlar meydana gelmektedir. Tüketimin uzun süre gerçekleşmesi ve uygun dozun tüketilmemesi durumunda ortaya çıkan rahatsızlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Jinekomasti
  • İktidarsızlık
  • Testislerin küçülmesi
  • Cilt hastalıkları
  • Böbrek, karaciğer ve kalp gibi hayati organlarda ortaya çıkan çeşitli rahatsızlıklar
  • Kolesterol
  • Hipertansiyon

Anabolik Steroid Tüketiminde Vücuttaki Testosteron Miktarı Nasıl Etkilenir?

Anabolik steroid tüketimi sonrası testosteron miktarı normal testosteron miktarının yaklaşık olarak 100 katıdır.

Sağlıklı bir erkek haftada yaklaşık olarak 50 miligram ile 60 miligram arası testosteron üretmektedir. Anabolik steroid tüketimi sonrası ise vücutta yaklaşık olarak 5 bin miligram ila 6 bin miligram arası değişen testosteron bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.