Kas Kütlesini Arttırmak İçin Steroid Kullanmak

Steroidlerin kas kütlesini arttırmak amacı ile tüketilmesi özellik vücut geliştirme sporu ile profesyonel olarak ilgilenen ya da kendi imkanları dahilinde vücudunu arzu ettiği görüntüye kavuşturmak için amatör uğraşlar veren kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Steroid tüketiminin iki türlü kullanımı vardır. Steroidlerin birinci tüketim nedeni çeşitli hastalıkların tedavisi için ilgili hekimin tedavi uygulamasından kaynaklanmaktadır. Doktorların hastaları tedavi etmek amacı ile uyguladıkları hormon tedavilerinde reçete ettikleri hormon ilaçları, eczanelerden temin edilebilmektedir. Steroidlerin ikinci tüketim nedeni ise vücudun kaslanması ve bu sayede geliştirilmesinin hedeflenmesidir. İkinci tür steroid tüketiminde temin edilmek istenen hormon ilaçları anabolik steroid olarak adlandırılır ve bu steroid türünün satışlı genel olarak internet aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Erkek vücudunda doğal olarak bulunan birincil erkek hormonu testosterondur. Testosteronun vücut içerisinde ki varlığı erkeklerde bulunan vücut gelişiminin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Ancak vücut geliştirme sporcuları ya da vücutlarını daha yoğun bir kas görünümüne kavuşturmak isteyen kişiler, vücutta doğal halde bulunan testosteron miktarı ile bu isteklerini gerçekleştirmek konusunda güçlük çekerler. Bu neden ile kas gelişiminin hızlanması amacı ile sentetik ilaçlara ihtiyaç duymaktadırlar. Bu ilaçların başında da anabolik steroidler gelmektedir.

Anabolik Steroid Tüketimi Kişinin Daha Güçlü Olmasını Sağlar Mı?

Anabolik steroid kullanımının kişinin fiziksel gücüne etkisi, genel olarak bulunmamaktadır. İlaç kullanmadan oluşan kasların için çeşitli yapılar ile doludur. Ancak anabolik steroid tüketimi sonucunda vücutta oluşturulmuş olan kas kütlesinde yer alan kasların için boştur. Bu neden ile normal yollar ile üretilen kaslar ve ilaç kullanılarak üretilen kasların fiziksel güce olan etkisi oldukça farklıdır. Anabolik steroid tüketimi sonucu oluşan kas sadece görüntü olarak varken, normal yollar ile oluşturulmuş kas hem görüntü olarak hem de fiziksel güç olarak varlığını hissettirir.

Anabolik Steroid Tüketiminin Testosteron Miktarına Etkisi Nedir?

Anabolik steroid kullanımının vücutta ki testosteron miktarına gösterdiği etki, direkt yollu bir etkidir.

Anabolik steroidler vücut içerisinde çok fazla miktarda testosteron hormonunun birikmesini sağladıkları için kas kütlesinin hızlı bir şekilde gelişmesini ve ortaya çıkmasını sağlarlar. Normal bir erkek vücuduna haftalık üretilen testosteron hormonu miktarı kişiden kişiye değişmek ile birlikte yaklaşık olarak 50 mg ile 70 mg arasında bir değere sahiptir. Düzenli anabolik steroid tüketiminde ise haftalık olarak üretilen testosteron hormonu miktarı yaklaşık olarak 5 bin mg ile 6 bin mg arasında değişiklik göstermektedir. Normal hormon üretimi ile ilaçlı hormon üretimi arasında ki fark yaklaşık olarak 100 kattır. Oluşan bu 100 katlık fark, kişinin vücuduna kas görüntüsü olarak etki göstermektedir.

Anabolik Steroidlerin Temini Nasıl Yapılır?

Anabolik steroid almak için başvurulması gereken yollar internet platformlarıdır. Anabolik steroid satışı genel olarak sporcu mağazalarının internet sitelerinde ya da anabolik steroid üretimi yapan firmaların sitelerinde gerçekleştirilmektedir.

Pek çok dış ülkede olduğu gibi ülkemizde de steroid satışı yasaklanmıştır. Bu yasaklama hareketinin gerçekleşmesinin en büyük nedeni, anabolik steroid tüketiminin kişisel sağlığa olan zararlı etkileridir. Bu neden ile çeşitli sebeplerden ötürü kas gelişimini hızlandırmak isteyen kişiler anabolik steroid alışverişlerini internet siteleri üzerinden ya da sosyal medya uygulamaları üzerinden gerçekleştirmektedirler.

İnternet Sitelerinden Anabolik Steroid Siparişi Vermek Güvenilir Mi?

Anabolik steroidlerin internet siteleri aracılığı ile sipariş edilmesi oldukça titizlik ile yürütülmesi gereken bir süreci kapsamaktadır.

İnternet ortamı yalnızca iyi niyetli kişilerin bulunduğu bir ortam değildir. Bu neden ile kişisel sağlığı doğrudan etkileyecek olan anabolik steroidlerin sipariş edileceği internet sitesinin dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Anabolik steroid siparişi verilirken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, ürünün bir seri numarasına sahip olması zorunluluğudur. Seri numarası olmayan ya da çeşitli sorgulama ekranları aracılığı ile sorgulaması yapılmayan ürünlerin alınması oldukça sakıncalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.